Väikelaenud

Väikelaen on kõrge intressiga, enamasti tagatiseta laen, mida võib kasutada ükskõik missuguse tarbimiskulu katmiseks.

Antud liiki laenu korral jääb laenusumma tavaliselt paari tuhande euro kanti ja võib küündida kuni 25000 euroni. Kui laenusumma on väiksem kui tuhat eurot, võib väikelaenu võtmine olla ebamõistlik, sest lepingutasud on minimaalselt 30-40 eurot, suuremate laenude korral aga kogu laenusummast ainult paar protsenti.

väikelaenud, väikelaen

Väikelaenu tingimused

Kõige tuntumaks laenu saamise tingimusteks on kindel, püsiv ja tõendatav igakuine sissetulek, kuid oluline on ka tagatise olemasolu. Selleks võib olla nii korter, auto, või ka lihtsalt kokkulepe, et laenusaaja maksab kindlasti laenu ära. Kehtiva maksehäirega ei ole võimalik väikelaenu taodelda. Lisaks peab laenu taotlejal olema alaline elukoht Eestis ja ta peab olema vähemalt 18-aastane, kuigi mõned pangad annavad laenu alles 21-aastastele.

Tagatiseta väikelaenu on võimalik saada kätte kiiremini kui tagatisega laenu, sest ei teki vajadust tagatise olemasolu tõendavate dokumentide esitamise järgi. Kuid tihti on selle jaoks vajalik veidi kõrgem sissetulek kui tavaliselt, sest see balansseerib panga jaoks selle riski, et klient ei maksa oma võetud laenu pangale tagasi.

Väikelaenu taotlemine

Ennem laenu võtmist taasub alati mõelda kas seda on üldse vaja, sest ootamatute olukordade tekkimisel võib tekkida raskusi laenu tagasimaksmisega, mis võivad omakorda intressi näol kasvatada laenuvõtja võlga laenuandja ees. Mõned laenupakkujad võivad sellises olukorras kliendile vastu tulla ja lubada maksepuhkust, kuid tihti see nii ei ole, ja kliendil võivad tekkida maksehäired.

Kuigi laenu nimi on väikelaen, siis väga väikeste asjade(näiteks söögi) ostmise jaoks see mõistlik ei ole. Sellises olukorras ei ole laenu võtmine mõistlik.

Väikelaenu võtmine on mõistlik näiteks remonditööde, auto, tervise või muude kalkuleeritud väljaminekute jaoks.

Väikelaenu on võimalik taodelda enamike Eesti finantsasutuste juures, olgu selleks siis kas pangad või tavalised laenufirmad.

Väikelaenu üheks alternatiiviks on kiirlaen, eriti juhul kui laenusumma on väga väike, kuid laen tuleb tasuda kuu aja jooksul, selle intress võib küündida lausa 40 protsendini ja tihti kui laenu soovija on olukorras, kus tal tekib vajadus kiirlaenu järele, ei mõtle ta läbi, mille peale ta seda täpselt kulutab ja see võib tuua kaasa veel suuremaid rahalisi raskusi.

Muud alternatiivid väikelaenule on krediitkaart, järelmaks ja krediidikonto. Tihti ei olegi vaja väikelaenu võtta, sest alternatiivsed valikuvõimalused on juba olemas ja võivad antud olukorras olla tunduvalt mõistlikumad.

Ennem laenu võtmist tasub alati nõu pidada spetsialistidega ja kaaluda, kas on üldse laenu vaja võtta. Laen on finantskohustus ja kohustuste võtmisel tuleb kohustused täita

Soodne väikelaen

Vaadake Raha24.ee laenupakkumist nende kodulehelt, mille intressimäär on al 2% kuus.

Väikelaenude võrdlus

Soovite võrrelda Eesti parimaid väikelaene kõik ühest kohast? Vaadake väikelaenud.ee kodulehte ning leidke omale parimate tingimustega laen.