Kiirlaenud

Kiirlaen on üks kallimaid laene, mida pakutakse. Sellegipoolest saab nutikalt laenates ka kiirlaenu puhul rääkida pigem mõistlikest tagasimakse summadest. Kiirlaenu antakse üsna lihtsalt ning kui te maksate laenu tagasi kiirelt (nii, nagu see mõeldud on) ei tohiks teile see ka ülemäära kalliks minna.

Väljatoomist väärib ka fakt, et mitmed laenufirmad pakuvad näiteks esmastele klientidele, või püsiklientidele märkimisväärseid soodustusi, mõnel juhul isegi laenu 0% intressiga

Kiirlaen, kiirlaenud

Mille jaoks on kiirlaen mõeldud?

Kiirlaenud on mõeldud kiireloomuliste ning väiksemate rahaprobleemide maandamiseks ning nagu kiirlaenude nimigi viitab on tegu laenuga, mille saab kiirelt, kuid mis tuleks ka kiirelt tagasi maksta, vastasel juhul võivad intressid krõbedaks muutuda. Kiirlaenude puhul pole laenu sihtotstarve määratletud, ehk te võite laenusumma kulutada millele iganes soovite.

Kes saab kiirlaenu taotleda?

Veel eelmise kümnendi alguses anti kiirlaene üsna kergekäeliselt, kuid tänu uutele regulatsioonidele peavad laenuandjad täna veenduma, et nende kliendid on maksejõulised. Sellejaoks kasutatakse erinevaid meetodeid, et kinnitada laenusaaja sissetulek jms.

Kiirlaenu saab taotleda igaüks kes on vähemalt 18-aastane (enamus firmades vähemalt 21-aastane) ning kes omab Eesti kodakondsust, või elab Eestis alalise elamisloa alusel.

Millised on levinud kiirlaenude tingimused?

Tingimused, mida laenuandjad pakuvad, erinevad suuresti olenevalt pakkujast. Enamasti jäävad kiirlaenude intressid 5-15% vahele, juhul kui te maksate summa õigeaegselt.

Kiirlaene antakse enamasti lühemateks perioodideks, milleks võib olla kuni paar aastat, kuid reeglina mitte rohkem, tegemist on lühiajalise laenuga.

Mis summas kiirlaene pakutakse?

Summad, mida saate kiirlaenuna taotleda on pigem väikesed. Enamus laenuandjate juures ei anta esmastele klientidele rohkem kui 500 või 1000 eurot korraga, et vältida inimeste ülelaenamist. Kui te soovite taotleda suuremat summat, peaksite kaaluma väikelaenu või tarbimislaenu taotlemist.

Mis vahe on kiirlaenul ja väikelaenul?

Kiirlaenude ja väikelaenude peamisteks erinevusteks on laenusumma suurus ning tagasimakseperioodi pikkus, aga ka näiteks väikelaenude puhul väiksem laenuintress.

Kiirlaenud on mõeldud lühiajaliselt ning väikeste summade laenamiseks ja tagastamiseks, samal ajal kui väikelaenude puhul võib tagasimakseperiood ulatuda kuni kümne aastani, olenevalt laenuandjast ning individuaalsetest pakkumistest.

Kuidas kiirlaenu taotleda?

Kiirlaenu taotlemisprotsess on enamuste laenuandjate juures tehtud teie jaoks võimalikult lihtsaks. Taotlemisprotsessi alustate te enamjaolt laenuandja kodulehel, sisestades seal teie andmed ning tõestuse teie sissetulekust. Seejärel kontrollib laenufirma teie tausta maksehäireteregistris ning positiivse laenuotsuse korral on raha teie kontol juba 10 minuti jooksul.

Kas maksehäiretega saab kiirlaenu?

Ei, reeglina laenufirmad kiirlaene kehtivate maksehäirete korral ei väljasta. Seda peamiselt põhjusel, et tegu on tagatiseta laenuga, mille ainus nö tagatis on teie lubadus, et maksate raha õigel ajal tagasi. Niigi kõrge riski tõttu on ka intressid tihtipeale krõbedamad, kui teiste laenude puhul.

Kiirlaenude võrdlus

Olete otsustanud taotleda kiirlaenu, kuid pole veel parimat pakkumist leidnud? Vaadake kiirlaenud.ee ning leidke omale soodsatel tingimustel laenupakkumine.